گروع صنعتی الکترومکانیک روستیک تعمیر کمپرسورهای برودتی پیستونی و اسکرو تولید و ساخت انواع قطعات کمپرسورهای برودتی تعمیر کمپرسورهای برودتی پیستونی فروش انواع کمپرسورهای برودتی طراحی وساخت سیستمهای برودتینقص فنی در کمپرسورها

علائم  آسیب دیدگی کمپرسور های برودتی چیست؟
از علائمی که اپراتور می تواند از طریق آنها متوجه آسیب دیدگی در کمپرسور بشود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-قطع کردن ناگهانی و سریع کلید حرارتی یا کلید اتومات و یا فیوز هایی که در سر راه مدار قدرت برق کمپرسور قرار دارد . این فرایند می تواند ناشی از سوختن قسمت سیم پیچ کمپرسور و یا قفل شدن قسمت مکانیک کمپرسور باشد.
- صدا و لرزش بیش از حد در کمپرسور نشانه اسیب دیدگی در قسمت مکانیکی کمپرسور می باشد.
- گرم شدن بیش از حد سر سیلندر کمپرسور نشانه اسیب دیدگی در قسمت سر سیلندر می باشد که حتی در برخی موارد باعث صدمات جدی در سوپاپ و واشر سر سیلندر می باشد .
- نداشتن فشار در قسمت دهش از بین رفتن قدرت وکیوم کردن خط مکش از دیگر علائم آسیب دیدگی در کمپرسور  می باشند.
- یکی از علایم نشت گاز کمبود روغن در شیشه نمایش می باشد که اپراتور با شارژ بموقع می تواند دوباره روغن کسر شده را به کمپرسور باز گرداند.
- پایین بودن و یا نداشتن فشار روغن در کمپرسور.
- مشاهده نشت در قسمت های بیرونی کمپرسور که نشانه نشتی گاز و روغن می باشد

پیستون

علت آسیب دیدن کمپرسور های برودتی چیست؟
علت های متعددی وجود دارد که  باعث از بین رفتن کمپرسور های برودتی می شود این علت ها را می توان بعد از باز کردن کمپرسور و با مشاهده نحوه خرابی توسط کارشناس اعلام کرد که از انواع ان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- دو فاز شدن برق و یا نوسانات ولتاژ برق می تواند باعث سوختن سیم پیچی کمپرسور شود.
- شارژ گاز بیش از حد توسط اپراتور می تواند باعث صدمه زدن به  قسمت سر سیلندر و حتی از بین بردن قسمت مکانیک (شاطون و پیستون و بوش ها) شود
- برخورد روغن آلوده به ذرات فلزی با سیم پیچ یا قطعات آهنی مثل سوپاپ یا پیچ به علت خاصیت مغناطیسی سیم پیچ می تواند باعث سوختن سیم پیچی شود.
- نشت گاز مدار و یا کم گاز بودن دستگاه می تواند به فرار روغن و گرم شدن بیش از حد کمپرسور کمک کند که صدمات جدی وارد شود.
- کمبود روغن در کمپرسور نشت روغن و یا فرار روغن همراه با گاز می تواند  باعث قفل شدن قطعات مکانیکی و از بین رفتن قسمت مکانیکی شود که در اکثر موارد باعث سوختن سیم پیچی نیز می شود .
- کثیف شدن فیلتر روغن فیلتر قسمت مکش و فیلتر مدار و یا هرگونه گرفتگی در مدار نیز باعث صدمه به کمپرسوز می شود

چگونه می توان از آسیب دیدن کمپرسور های برودتی جلو گیری کرد؟
همانطور که قبلا به علت های خارج از سرویس بودن کمپرسور ها اشاره شد اکثر مشکلات ناشی از طراحی نادرست مدار های سیستم های برودتی و همچنین اشتباهات و نداشتن تخصص سرویس کار و اپراتور است که می تواند مشکلات متعددی را برای دستگاه به همراه داشته باشد برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بهتر است :
1- از اپراتور ها و سرویس کار های مجرب کمک بگیریم .
2- طراحی و محاسبات سیستم های برودتی را به افراد و شرکت های متخصص بسپاریم.
3- کلیه قطعات لازم در مدار های برودتی را به صورت صحیح و بر حصب نیاز نصب کنیم (مانند:مایع شکن- روغن جدا کن - فیلتر هاو غیره ...)
4-نصب الزامی و صحیح تمامی کنترل های ایمنی(مانند: کنترل فشار روغن – کنترل فشار گاز -  کنترل دما و غیره...)
5-جمع آوری و نصب تابلو برق استاندارد با تمام موارد ایمنی برای اوپراتور و دستگاه ( مانند: بیمتال- کنترل فاز- کلید های اتومات حفاظت شخص و غیره...)
6- استفاده از قطعات مکانیکی و برقی نوع  مرقوب و اصلی.
7- در صورت مشاهده کوچکترین مشکل با افراد متخصص مشاوره کرده و از انجام کارهای خودسرانه  خودداری نماییم .(چونکه کوچکترین مشکلات در اثر بی توجهی و اشتباه به بزرگترین خصارات منجرب می شود)

کمپرسور
dwm copeland trane carrier york bitzer carlyle
siemens copeland bock dorin johnson danfoss